Otomobillerin çevresel etkilerini azaltmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Toyota, hibrit satışlarında 9 milyonu aştı. Yıllık hibrit otomobil satışlarını 1,5 milyon adetlere taşıyan Toyota, 2020 yılına kadar toplamda 15 milyon hibrit satışına ulaşmayı hedefliyor. 1997 yılından bu yana 90 ülke ve bölgede 33 farklı hibrit ve bir plug-in hybrid modeli ile pazarda yer alan Toyota, 9 milyonu aşan satışıyla hibrit teknolojisi konusunda liderliği elinde bulundurmayı da sürdürüyor.

Hibrit araçların kullanılmasıyla benzer ölçülerdeki benzinli motorlara göre 67 milyon ton daha az CO2 salımı gerçekleştirildi. Hibrit teknolojisi sayesinde yaklaşık 25 milyon kilolitre yakıt tasarrufu da sağlandı.

Hibrit teknolojisini yakın ve orta vadede çöz&u ve orta vadede çöz&uteknolojiyi geliştirmeye devam ediyor. 2020 yılında her Toyota modelinin birer hibrit versiyonunun olması hedefini taşıyan Toyota’nın hibrit modelleri arasında bulunan Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid ve Prius modelleri Türkiye’de de satışa sunuluyor.