Okyanus ötesine en son 50 yıl önce otomobil satışı yapan Skoda, ABD Patent ve Marka Ofisi'ne (USPTO) bazı modellerinin ismini kaydettirdi. Çek üretici, Superb, Octavia ve Yeti modellerinin isimlerinin telif haklarını kayıt aldına aldı. Bu da iki anlama geliyor. Skoda ya Kuzey Amerika pazarına tekrar giriş yapacak ya da bu modellerinin isimlerini ABD’de kimsenin kullanmasını istemiyor.

Model bazında baktığımızda Skoda Yeti’nin 2017 yılının sonlarında ya da 2018 yılının başlarında tanıtılacak yeni neslinin Kuzey Amerika’da satışa sunulma ihtimali var. Octavia modeli ise kuzeni Volkswagen Golf’e göre hem daha geniş bir iç hacme sahip olduğu için hem de daha uygun fiyatlı olduğu için Amerikalıları kuzenine kıyasla daha fazla cezbedebilir. Ailenin amiral gemisi Superb’in de Passat’ı bile geçeceği şimdiden konuşulmaya başlandı.

Skoda yeni SUV’u Kodiaq’ın ismini ise henüz USPTO’ya kaydettirmedi. Ancak, 7 kişilik SUV önümüzdeki sonbaharda düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılacak. Belki ondan sonra USPTO’ya bir başvuruda bulunabilir. Ne de olsa Amerika 4x4’leri her zaman daha fazla sevmiştir.