Profesyonel sürücülerin her zaman ve her yerde rotalarını kolayca planlayabilecekleri TomTom MyDrive uygulamasıyla kamyoncular için sürüşte zamandan tasarruf devri başlıyor. Kamyon sürüşleri tercih edilen yollar ve duraklar ile özelleştirilebiliyor ve TomTom TRUCKER navigasyon cihazı’na senkronize edilebiliyor.

TomTom kurucularından ve Genel Müdürü Corinne Vigreux konuyla ilgili şunları belirtti: “Son derece doğru TomTom Trafik bilgileri ile kamyona özgü rotalamanın yenilikçi kombinasyonu, zamandan tasarruf ve verimliliği artırmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Sürücüler yola çıkacakları en doğru zamanı bilecek ve bu yüzden de araçlarına bindikleri zaman gitmeye hazır olacaklar."

TomTom tarafından duyrulan MyDrive profesyonel sürücülerin kendi kamyonlarına özel boyut, ağırlık, yük ve hızlarına uygun multi-stop rota planlamalarına rahatlıkla izin veriyor. Uygun yakıt ve dinlenme duraklarının yanı sıra Önemli Yerler (POI/Points of Interest) de eklenebiliyor ve ayrıca ilgili, kişiselleştirilmiş özelleştirmeler de elde edilebiliyor. Sürücülerin teslimatları zamanında yapmasına yardımcı olmak için güzergah üzerinde, hız kamerası uyarıları ve gerçek zamanlı trafik bilgileri de gösteriliyor.

TomTom Trucker 500, 5000 ve TomTom Trucker 6000 modelleri MyDrive’ı destekliyor. MyDrive uygulaması iOS ve Android™ cihazlarda Apple App Store ve Google Play™ üzerinden kullanılabilir.