Avusturya Redbull Ring Pisti’nde düzenlenen Porsche Sports Cup’ın ikinci ayağında 3 Türk pilotun yer aldığı TOKSPORT WRT aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çekti. İlk kez bir Porshce ile start alan genç pilot Ayhancan Güven ilk defa gaza bastığı Redbull Ring’te antrenman ve sıralama turlarında tecrübeli rakiplerinin arasında başarılı zamanlara imza attı.

TOKSPORT WRT’nin diğer pilotları Ümit Ülkü ve Bilal Saygılı da haftasonu boyunca her seans daha hızlı zamanlar kaydetti. Porsche 991 GT3 ile Endurance yarışında mücadele eden her 3 pilot da bu zorlu yarışta finişe ulaşma başarısı gösterdi. Ayhancan Güven grubunda 8. olurken, Ümit Ülkü 11. ve Bilal Saygılı 17. sırada mücadeleyi tamamladı.

18 yaşındaki genç sporcu Ayhancan Güven, Avusturya’daki ilk Porsche tecrübesinde aldığı başarılı sonuçla göz doldurdu. Yeni otomobiline hızlı adapte olan Güven, sezonun ilerleyen yarışlarında podyumu hedefliyor.

Dünyanın en prestijli ve rekabetçi şampiyonaları arasında yer alan Porsche Sports Cup, 9 – 10 Temmuz tarihlerinde Almanya’nın efsane Nürburgring Pisti’nde organize edilecek 3. Ayak ile devam edecek.