TOFAŞ'ın geçtiğimiz günlerde Türkiye yollarına çıkarsığı Bursalı Fiat Egea HB, Birmot bayilerindeki yerini de aldı. 1.4 litre 95 HP benzinli, 1.4 litre T-jet 120HP benzinli, 1.3 litre 95 HP ve 1.6 litre 120 Multijet motor seçenekleriyle piyasaya sürülen Fiat Egea Hatchback’ler’in başlangıç fiyatı 53.900 TL olarak açıklandı.

Fiat Egea projesinin ikinci modeli olan Fiat Egea Hatchback “ileri sürücü destek sistemleri”ne sahip bir otomobil olarak dikkat çekiyor. Otomobilde ilk kez standart olarak sunulan adaptif hız sabitleme, çarpışma riski uyarısı ve otomatik acil durum fren sistemi gibi yüksek güvenlik paketleri yer alıyor.

Egea Hatchback, 200 km/s hıza kadar kaza riskini tespit ederek otomatik fren yapan “Çarpışma Önleme Sistemi” ve öndeki araç ile arasındaki mesafeyi koruyan Adaptif Hız Sabitleme Sistemi” gibi üstün güvenlik teknolojilerini standart donanımlar olarak sunuyor.

Uconnect™ multimedia sisteminin 7 inç boyutundaki HD tablet ekranında sunulan geri görüş kamerasının keskin görüntüsü ile de tüm park manevraları kolay ve güvenle yapılabiliyor. Sahip olduğu 12 lt.lik kabin içi saklama alanı ve kolay erişilebilen kumanda sistemi sayesinde konfor ve kullanışlılık bir araya getirilmiş.