Mayıs ayında Türkiye yollarına çıkacak olan SsangYong XLV, tüm dünyaya 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’ndan ‘merhaba’ dedi. XLV’de, siyah renkli D sütunu ve tavan çizgisi tasarımı aracın sportif ve dinamik karakterini vurguluyor.

İşte Cenevre'de dikkat çeken otomobiller

XLV, Tivoli’de olduğu gibi bej, siyah ve kırmızı iç döşeme seçenekleriyle kullanıcısına lüksü kişiselleştirme imkanı sunuyor. Tivoli’den 238 mm daha uzun gövde yapısı sayesinde 297 litre fazla bagaj hacmi sunan XLV’de akıllı telefonunuzu araçtaki 7 inç yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranına kolay entegre edebilmeyi sağlayan “smart connectivity” özelliği bulunuyor.

Araçta Euro 6 ile uyumlu 1.6 litre benzinli /dizel motor, 6 vitesli otomatik /manuel şanzıman, iki tekerlekten çekiş veya dört tekerlekten çekiş seçenekleriyle eşleşiyor.

Ayrıca yine SsangYong’un 2018 yılında satışa sunmayı hedeflediği merakla beklenen yeni konsept aracı SIV-2 ‘de Cenevre’de görücüye çıktı.

SIV-2, Tivoli’den daha geniş bir hacme, 1.5 litre turbo benzinli bir motora eşlik eden 10kW gücü olan elektrikli motor ve 500Wh lityum iyon batarya takımından oluşan hibrit bir üniteye sahip olacak. Ayrıca yüksek çözünürlüklü çift dokunmatik ekranı ve benzersiz ses sistemi ile farkını şimdiden ortaya koyuyor.