Diğer Seat modellerinde olduğu gibi geleneğe uygun olarak ismini İspanya coğrafyasından; İber Yarımadası'ndaki Zaragoza’nın batısında yer alan Ateca bölgesinden alan Seat Ateca, İspanyol otomobil üreticisi yeni bir dönemin başlangıcını yapıyor.

Yoğun rekabete sahne olan crossover/SUV segmentinde varlık göstermek isteyen Seat, yeni geliştirdiği aracı Ateca ile Seat DNA’sını ortaya koyuyor. 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan araçta trafik sürüş asistanı ve acil durum asistanı gibi geniş güvenlik sistemleri yer alıyor.

Ateca’da, 8 inç dokunmatik ekran, kablosuz akıllı telefon şarjı ünitesi ve Full Link bağlanabilirlik özellikli yeni nesil bilgi-eğlence sistemleri, Ön Bölge Asistanı Destekli ACC (adaptif hız sabitleme sistemi), Kör Nokta Tespit Sistemi ve Top-View Camera gibi otomobilin 360 derece etrafının görüntülendiği kamera sistemleri öne çıkıyor.

4,36 metrelik Ateca, 510 litre bagaj hacmine sahip.

Yılın son çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak olan araçta iki dizel motor seçeneği sunuluyor: 1.6 TDI 115 HP manuel ve 2.0 TDI 190 HP 4x4 DSG. Benzinli motor seçenekleri arasında 115 HP gücündeki 1.0 TSI başlangıç motoru ve ACT teknolojisine sahip 1.4 EcoTSI 150 HP motor yer alıyor. 1.4 EcoTSI motor manuel, otomatik ve 4x4 versiyonlarıyla sunuluyor.