İlk düzenlendiği yıldan bu yana 86 yılı geride bırakan Cenevre Auto Show, bu yıl da kapılarını basın gösterimiyle birlikte açtı. Fuarın 86 yıldır katılımcılarından biri olan Mercedes de sekiz yeni modelinin dünya ve Avrupa lansmanını 2016 Cenevre Auto Show’da gerçekleştirdi.

Yeni C-Serisi Cabriolet, Mercedes-Maybach S-Serisi Guard VR 10 ve smart BRABUS Sport Package’ın dünya lansmanı yapılırken; E-Serisi ve Mercedes-AMG S 63 Cabriolet Edition 130 Avrupalılarla ilk kez buluştu. Bu beş modele ayrıca yenilenen SL, SLC ve Mercedes-AMG C 43 Coupé modelleri de eşlik etti.

Tamamen insansız sürüş özelliğine sahip 10’uncu nesil E-Serisi’nde bilgi ve eğlence sistemi ile kumanda sistemleri de tamamen yeni bir deneyim sunuluyor. Yeni dizel motorla donatılan otomobil sınıfında başarılı bir yakıt tüketim değeri sunarken; çok odacıklı havalı süspansiyon Air Body Control, sürüş dinamiğini ve yol konforunu arttırıyor.

Kompakt roadster sınıfının gözde otomobili, 20. yıldönümünde tamamen yeni bir teknik altyapı, yeni bir tasarım ve yeni bir isimle yollara çıkmaya hazırlanıyor. Yeni ismini C-Serisi ile olan yakın akrabalığından alan Mercedes-Benz SLC, teknik altyapısındaki birçok parçayı C-Serisi ile paylaşıyor.

9G-TRONIC, 9 ileri oranlı şanzıman eşliğinde 1.6 litre hacminde motora sahip SLC 180’den yüksek performanslı Mercedes-AMG SLC 43’e kadar uzanan zengin motor seçenekleriyle her ihtiyaca yanıt vermeyi planlıyor.