2016 Cenevre Otomobil Fuarı, 1 Mart tarihinde kapılarını basın gösterimiyle birlikte açtı. 13 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek fuarda özellikle lüks otomobillerin yoğunluğu dikkat çekerken; bazı otomobil üreticileri de sergiledikleri verdikleri geleceği dair ipuçlarıyla ilgi odağı olmayı başardı.

İşte Cenevre'de dikkat çeken otomobiller

Bu otomobil üreticilerinden biri de Japon devi Subaru oldu. Subaru yeni konsepti XV ile yeni tasarım felsefesinin somut hâlini Avrupa’da görücüye çıkardı. Yeni jenerasyon tasarım felsefesi DYNAMIC X SOLID özelliklerini taşıyan çizgilere sahip XV konsepti, bir sonraki nesil XV hakkında da ipuçları vermiş oldu.

Konsept aracın hatları modelin dinamizmini güçlendiriyor. XV konseptinin geliştirilen aerodinamik katsayısı ve yerden yüksekliği, geniş bagaj hacmiyle birleşerek işlevselliği üst düzeye çıkarıyor.

Geniş altıgen ön panjur, güçlü bir görüntü veren büyük ön tampon ve Subaru kimliğini sembolize eden krom ve parlak siyah kaplamalar içeren ızgara, büyük logo ve keskin şahin gözlü far, tasarımı tamamlıyor. Tamponun alt kısmında kullanılan mat gri, siyah parçalar ve turuncu tasarım detayları dikkat çekiyor.

Teknik Özellikler
Toplam uzunluk: 4,520 mm
Genişlik: 1,920 mm
Yükseklik 1,570 mm
Dingil mesafesi: 2,670 mm
Lastik boyutu: 245/50 R19
Oturma kapasitesi: 5 kişi