Temsa’nın 9 modeliyle boy gösterdiği Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı Busworld Turkey 2016 kapılarını açtı. 3 gün boyunca ziyaret edilebilecek olan fuarda, Temsa’nın iki yeni modeli Opalin ve Avenue Plus’ın yanında Maraton, Maraton VIP, Avenue İBUS, Safir Plus, Safir Plus VİP, Prestij SX ve MD9 electriCITY modelleri de sergileniyor.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, yeni yıla yeni ürün tanıtımları ile hızlı bir giriş yaptıklarının altını çizerek, “Bu yıla Temsa olarak hızlı bir giriş yaptık. 21 Mart’ta Prestij SX aracımızı İstanbul’da Sabancı Holding’de sektör mensuplarının ve siz basın mensuplarının katılımı ile tanıttık. 6 Mart’ta da Adana’da Sabancı Holding CEO’su Sayın Zafer Kurtul ve Sanayi Grup Başkanı Sayın Mehmet Pekarun’un da katılımıyla tasarımı tamamen Temsa’ya ait olan MD9 electriCİTY aracımızı yine basın mensuplarının katılımı ile tanıttık. Busworld Turkey Fuarı’nda ise yine yepyeni iki ürünümüzü sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

(Temsa Opalin)

Yeni araçlardan Opalin 7.7 metre uzunluğunda, 3.4 metre yüksekliğinde ve 2.4 metre genişliğinde iken; Avenue Plus 12 metre uzunluğunda, 3.2 metre yüksekliğinde ve 2.5 metre genişliğinde.

4.9 metreküplük bagaj hacmine sahip 33+1 kişilik Opalin’de Euro 6 normlarına uygun 180 beygirlik motor görev yapıyor. Avenue Plus’ta ise 280 beygirlik motor kullanılıyor.

(Temsa Avenue Plus)

Temsa fuarın ilk günü düzenlediği kokteylde Metro Turizm’e 50 Maraton ve 50 Safir Plus aracın satışına yönelik ilk Maraton’un teslimatı yapıldı.