Audi en yeni SUV modeli Q2’nin dünya lansmanını 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi. Q ailesinin en küçüğü olan Q2, hem off-road ruhuna hem de şehir içi kullanıma uygun olarak tasarlandı. Dört çeker sistem ile donatılan Q2’de ailenin üst modellerinde yer alan Audi sanal kokpit ve Head-up display’in yanısıra, bir çok sürücü destek sistemi de standart olarak yer alıyor.

Daha önce üst sınıf modellerde yer alan, araç önündeki trafiği veya yayayı/engeli kontrol ederek koruma sistemlerini etkinleştiren, fren yapan Audi pre sense Front, Active Line Assist, trafik işareti tanımı, otopark veya trafikte çarpraz ve arka kısımdaki engelleri fark eden Audi Side Assist, Stop&Go, Adaptif Cruise Control bunlardan bazıları…

Audi’nin Cenevre’de ayrıca markanın sporcuları RS Q3 performance ve S4 Avant’ın da dünya prömiyerini gerçekleştirdi. 367 HP güç üreten 2,5 TFSI motora sahip olan RS Q3 performance, 0’dan saatte 100 kilometre hıza sadece 4,3 saniyede ulaşıyor.

S4 Avant, 3,0 TFSI 355 HP ve 8 ileri Stronic şanzımanıyla eşsiz bir sportif performans sunuyor. 0’dan saatte 100 kilometre hıza 4,8 saniyede ulaşan otomobil, 3,0 TFSI motorunun ardından 3,0 TDI motor ile de satışa sunulacak.