Bir segmente adını verecek kadar güçlü marka köklerine sahip Jeep, 75’inci yıl kutlamalarına tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de başladı. 2016 yılında 75’inci yılını sürdürüen Jeep, Türkiye’de müşterilerine özel düzenlenen bir etkinlikle yıldönümü kutlamalarına ‘start’ verdi.

300’den fazla Jeep sahibinin aileleriyle birlikte bir araya geldiği İstanbul - Şile’deki özel etkinlikte, farklı Jeep modelleriyle zorlu koşullarda test sürüşleri gerçekleştirildi. Lancia-Alfa Romeo-Jeep Direktörü Türker Gürtekin, 2016 yılı boyunca düzenleyecekleri farklı etkinliklerle markanın 75’inci yılını kutlamaya devam edeceklerini belirtti.

Dünya genelinde 75. kuruluş yılını kutlamaya başlayan SUV araçların ikonik markası Jeep, Türkiye’de de düzenlediği özel etkinliklerle müşterilerini bir araya getirmeye başladı. İstanbul – Şile’de düzenlenen 75’inci yıla özel ilk kutlama etkinliğinde 300’den fazla Jeep Renegade sahibi ve Jeep müşterisi aileleriyle bir araya gelirken, markanın köklerine yakışır test sürüşü organizasyonlarıyla eğlenceli bir gün geçirdi.

2016 yılı boyunca farklı etkinliklere imza atmayı hedeflediklerini dile getiren Lancia-Alfa Romeo-Jeep Direktörü Türker Gürtekin, “Jeep müşterisi köklü marka genlerine hassasiyetle yakınlık duyan ve SUV tipi araçlarda farklılık talep eden özel bir yapıya sahiptir. Türkiye’de Tofaş çatısı altında temsil edilen Jeep markası olarak, bizler de markanın 75’inci yaşını farklı ve markaya yakışır bir etkinlikle kutlamaya başlamak istedik” dedi.

Jeep’in 2015 yılında dünya çapında 1.2 milyon adetten fazla satış yaptığını ve arka arkaya dördüncü yılında küresel satış rekorunu kırdığını da hatırlatan Gürtekin, “Bu miktar aynı zamanda markanın 75 yıllık tarihinde ulaştığı en yüksek sayıyı ifade ediyor. 2016 yılı itibariyle Jeep markası olarak 23 yıldır Türkiye’de faaliyet göstermiş oluyoruz. Türkiye pazarında da markamız tarihinnin en iyi dönemini yaşıyor. Bu yılı 4 bin adetlik satış ile kapatmayı hedefliyoruz. Geçen yıl Türkiye’de markamızın amiral gemisi Renegade oldu ve 2 bin 200 adete yakın bir satış başarısı elde etti” açıklamalarında bulundu.