Türkiye kotası yalnızca 6 adet olan Ferrari 488 Spider modeli, 590 bin Euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatıyla satışa sunuldu. İtalyan lüksü Ferrari’nin geçtiğimiz 10 yıldır, yalnızca özel müşterileri için, sadece pistlerde kullanılmak üzere tasarladığı otomobilleri kapsayan, özel programı doğrultusunda geliştirilen 488 GTB modelinin ardından gelen 488 Spider’dan ilk dört tanesi mayıs ayında Türk sahipleriyle kavuştu.

2016 yılı kotası kapsamında diğer sipariş veren iki 488 Spider müşterisi de Ferrari fabrikasında üretilmesinin ardından otomobillerine kavuşacak.

Markanın yarışçı ruhunu tüm öğeleriyle üzerinde taşıyan Ferrari 488 Spider, genel olarak dış tasarımdan yürüyen aksama, motordan kabin içine kadar kardeşi 488 GTB’yle büyük ölçüde bütünlük gösteriyor. Her iki kardeşi birbirinden ayıran en temel unsurlar olarak ise Ferrari’nin patenti kendine ait olan katlanabilir metal tavan sistemi ve buna paralel değişen ‘roadster’ tasarım özellikleri ön plana çıkıyor. Sadece 14 saniyede açılıp kapanabilen katlanabilir metal tavan, klasik kumaş tavanlara göre ortalama daha az ağırlık (-25 kg) ve daha iyi kokpit konforu sunuyor.

488 Spider’ın kalbinde 3.9 litrelik V8 turbo motor yer alıyor. Otomobil 8 bin devirde 670 hp güce ve 7. viteste 760 Nm maksimum torka ulaşıyor.

0 - 200 km/s hızlanmasını sadece 8.5 saniyede tamamlayan ve 325 km/s’lik maksimum bir hıza erişebilen Ferrari 488 Spider’da “Brembo Extreme” tasarım fren sistemi bulunuyor.