Japonya’nın başkenti Tokyo’da önümüzdeki günlerde kapılarını açacak otomobil fuarında yeni nesil otomobiller gözler önüne çıkacak. Geleceğin otomobil vizyonunu üç farklı konsept ile göstermek isteyen Toyota’nın bu yeni araçlarından bazıları yeni teknolojileriyle bazıları ise sürücü ile otomobil arasında kurduğu duygusal bağ ile farklılaşmak istiyor.

Tokyo Motor Show’da üç konseptin dünya prömiyerini gerçekleştirecek olan Toyota, hidrojenli otomobillerin gideceği yönü gösteren FCV Plus konsepti de ilk kez bir fuarda tanıtacak.

Birçok farklı materyalden üretilebilen, temiz, depolanması kolay ve elektrikten daha yüksek enerji yoğunluğuna sahip olmasıyla hidrojen geleceğin enerji kaynağı olarak gösteriliyor. İşte bu özellikleri göz önüne alarak Toyota hidrojenli araçların gelecekte geniş kitlelerce kullanılacağına inanıyor.

Yine ilk kez sergilenecek Toyota S-FR konsept ise sürüş keyfiyle ön plana çıkacak. Küçük spor otomobil konseptini simgeleyen S-FR, sürücüsüyle duygusal bir iletişim kuran, kompakt boyutlara sahip eğlenceli sürüşe sahip bir otomobil.

Japon şirketin bir diğer yeni konsept modeli ise makinelerin doğuştan güzelliğe sahip olduğu fikrini ön plana çıkaran ve farklı tasarım hatlarıyla dikkat çeken KIKAI olacak.