OUTBACK 20. YILINDA TAMAMEN YENİLENDİ

20. yılında tepeden tırnağa yenilenen Subaru'nun kompakt üstü crossoverı Outback 2.0 lt dizel Lineartronic otomatik şanzımanla ve 156 bin liralık etiketle Türkiye yollarına çıkmaya hazır.

Yeni Outback'in dikkat çekici özelliklerini bir çırpıda şöyle sıralamak mümkün:

- 150 beygir gücündeki 2.0 lt dizel boxer motoru,

- Otomatik vites kutusu Lineartronic,

- 110 metreye kadar ileriyi gören EyeSight stereo kamera sistemi,

- Sürekli dört çeker sistemi,

- 100 km’de 6.0 lt resmi yakıt tüketimi...

- Mart ayından itibaren Türkiye’de 11 bayide satışa çıkacak Outback için yıllık satış hedefi 250 adet.

- “Premium” ve “Limited” adlarını taşıyan iki donanımla satılacak bu lüks crosover, rakiplerini rahatsız edecek donanımlara ve güce sahip.

Aracın adeta donmuş Slovenya yollarındaki kullanımında konforu, yol hakimiyeti, donanım yeterliliği, yaşattığı konfor ve lüks hissi tatmin ediciydi.

Ljubliana ile Trieste arasındaki yollarda hem da hem de otoyol kullanımı gerçekleştirdiğimi yeni Outback, özellikle yeni sistemi EyeSight ile oldukça güvenli ve konforlu bir yolculuk gerçekleştirmemizi sağladı. Öndeki araçları uzun mesafeden kontrol altına almaya başlayan araç, ara kapandıkça kendi hızımızı kontrol ederek, hem aradaki mesafeyi korudu hem de güvenliğimize katkıda bulundu.

Özellikle Ljubliana yakınlarında eski Yugoslav Başkanı Tito'nun kaldığı çiftlik evi bahçesinde yaptığımız testlerde araç yolda karşılaştığı engel karyısında çarpmadan durmayı da başardı.