Beklentisi daha yüksek müşterilere ulaşmayı planlayan Peugeot, birkaç hafta önce tanıttığı 3008’e GT versiyonu da ekledi. Access, Active ve Allure donanım seviyelerinin üstünde GT Line konumlanırken, şimdi sıra en tepedeki GT’ye geldi.

Otomobil kullanıcılarının beklenti ve görüşleri doğrultusunda tasarlanan ve yeni iç mekan konsepti Peugeot i-Cockpit® de dahil markanın yeni karakteristik SUV öğelerinin yanı sıra yüksek teknolojik ekipmanlarını da bünyesinde barındıran yeni Peugeot 3008 GT aynı zamanda sportif detaylarıyla dikkat çekiyor.

Peugeot 3008 GT’de 180 beygir güç üreten 2.0 litrelik BlueHDi S&S dizel motor, EAT6 altı ileri otomatik şanzıman ile kombine ediliyor.

Geniş çamurluk ağızları, Full LED farları ve standart olarak sunulan 235 50 R19 ebatlarında lastiklere sahip GT versiyonuna özel 19 inçlik çift renkli BOSTON jantlar otomobilin sportif ruhuna gönderme yapıyor diyebiliriz.

Aracın kabinine baktığımızda yine sportif detaylar göze çarpıyor. Ön konsolda, kapı panellerinde ve orta kol dayamada kullanılan bakır renkli çift dikişli detay kalite algısını da bir üst seviyeye çıkarıyor.

GT’te standart olarak sunulan ve orta konsolda bulunan düğmeyle aktif hale gelen i-Cockpit® Amplify ile sürüş dinamiklerini ayarlamak (Driver Sport paketi ile birlikte), aydınlatma şiddetini ayarlamak, ekran modlarını kişiselleştirmek, akustik ortamı yapılandırmak, hoş kokular yaymak ve hatta ön koltuklardaki çok nokta masaj özelliğinin keyfini sürmek mümkün.

Allure ekipman seviyesini temel alan GT Line, ilave özelliklerini GT versiyonundan alıyor. Dışarıdan bakıldığında ön bölüm ve arka bagaj kapağını süsleyen GT Line logosu dışında; Full LED farlarla GT radyatör ızgarasına sahip ön tasarım, paslanmaz krom cam çıtalarıyla stop çerçevesi, krom çift egzoz çıkışı, standart olarak sunulan "Black Diamond" tavan ve isteğe bağlı olarak sunulan "Coupe Franche" tasarım çift renk boya dikkat çekiyor. Bunun dışında çift renk 18 inçlik alüminyum alaşım jantlar ve Perla Nera siyah kapı aynası kapakları da, GT’de krom ayna kapaklarına yer veriliyor, GT Line versiyonunda sunuluyor.

Peugeot 3008 GT ve GT Line Ekim 2016 itibariyle satışa sunulacak.