Bu yıl Fransa’da düzenlenecek olan Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın resmi sponsoru olan Hyundai, İzmitli küçük otomobili i10’a şampiyonaya özel yeni bir donanım seviyesi ekledi. GO! donanımı ile zenginleşen i10’da 1.2 litrelik benzinli motor 5 ileri manuel şanzıman ile kombine ediliyor.

Elite Red Pack donanım seviyesinin üzerine eklenen özellikleriyle dikkat çeken i10 GO!’da sunroof, kırmızı kokpit parçaları, kumaş parçalı deri döşeme, kırmızı dikişli deri direksiyon ve kapı trimlerindeki yumuşak kırmızı deri kaplama standart olarak sunuluyor.

Hyundai i10 GO!’nun kalbindeki 1.2 litre 4 silindirli benzinli motor, 6200 devirde 87 beygir maksimum güç üretirken 4000 devirde de 119 Nm maksimum tork değeri sunuyor. Bu motor fabrika verilerine göre 100 km’de ortalama 4.9 lt yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, yeni versiyonla ilgili olarak, “Hyundai olarak 2000 yılından bu yana UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ana sponsorlarından biriyiz ve spora olan desteğimiz tüm hızıyla devam ediyor. Hyundai, Euro 2016 için 350’den fazla araç tedariği sağladı ve aynı zamanda ürettiği özel seri modelleriyle bu heyecana ortak oluyor. Sınırlı sayıda üretilen bu modeller uzun yıllar hafızalardan çıkmayarak belirli bir dönemi ve yaşanılan turnuvanın coşkusunu simgeliyor” dedi.