Ülkemizde ön siparişi alınmaya başlanan Volvo’nun lüks sedanı S90’ın teslimatları eylül ayında başlayacak. S90, Türkiye mücadelesine hazırlanırken, aynı zamanda Amerika’yı da ihmal etmiyor. XC90’ın ardından S90 da Amerika yolcusu olmaya hazırlanıyor.

Lüks sedan; Alman, Japon ve Amerikan rakiplerinden pay alarak gücünü göstermeye çalışacak. Volvo Amerika yetkilileri, S90 müşterilerinin diğer markaların müşterileri arasından gelmesini bekliyor. Kuzey Amerika ve Çin pazarı için daha farklı özellikler ile donatılan S90, gelecek ay resmen Amerika pazarında olacak ve T5 FWD versiyonu 47 bin 945 dolardan satılacak

S90’da 394 beygirlik T8 Twin Engine plug-in hibrit versiyonda 2 litrelik benzinli motor 80 beygirlik elektrikli motorla kombine ediliyor. Yeni S90’ın önüne baktığımızda bizi ilk kez XC90’da gördüğümüz Thor’un Çekici olarak adlandırılan LED gündüz farları karşılıyor. Otomobilin arkasında ise C şeklinde LED kuyruk farları bulunuyor. S90’ın kabininde bulunan az sayıdaki düğmeler, bilgi-eğlence sisteminin bulunduğu Sensus Connect dokunmatik ekran ve tamemen dijital gösterge paneli XC90’a göz kırpıyor. S90’da bulunan yeni teknolojiler arasında yine XC90’da ilk kez gördüğümüz yarı-otonom sistem bulunuyor. Lüks otomobilde, City Safety – Şehirde Güvenlik Sistemi’ne yer veriliyor. Bu teknoloji ile gece ve gündüz süresince, geyik, at ya da inek gibi büyük hayvanları algılıyor. Aynı zamanda, sürücüyü uyarıyor ve çarpışmayı önlemek için fren desteği sağlıyor.