Üç yıl önce yollara çıkan Toyota Corolla bu yıl elden geçirilerek satışa sunuluyor. Ülkemizin en çok satılan ikinci otomobili Corolla, biraz daha üst segmente çeken makyaj ile yoluna 40 bin adetlik yıllık satış hedefiyle tam gaz devam ediyor.

Premium çizgileri dikkat çeken Corolla’nın benzinli versiyonları ülkemizde 57 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla haziran ayının son haftasından itibaren showroomlardaki yerini alacak. Aracın dizel versiyonlarının başlangıç fiyatı ise 77 bin 250 TL.

Toyota’nın Under Priority ve Keen Look tasarım dilini kullanarak yeni bir ön yüze kavuşan yeni Corolla’nın kabininde de artık daha geliştirilmiş araç içi teknolojileri sunuyor.

Yeni Corolla’nın motor seçenekleri arasında 1.4 litre D-4D turbo dizel ve iki benzinli motor (1.33 litre Dual VVT-i, hem VVT-I hem Valvematic sistemlerine sahip 1.6 litre benzinli ) bulunuyor.
1.4 D-4D dizel motor, Toyota’nın MultiMode otomatikleştirilmiş şanzımanıyla sunulurken, 1.6 litre benzinli motorlar düz vitesin yanı sıra Multidrive S otomatik şanzıman seçeneği ile tercih edilebiliyor.